Zadzwoń: +48 609 883 015 lub napisz irmarzamowienia@wp.pl 
Arrow
Arrow
Slider

CARBO SMAR

in newsy
         Moja powiedzmy ciekawska natura doprowadziła do tego że natrafiłem na specyfik o dość kontrowersyjnej nazwie carbo smar http://www.carbosmar.pl/

Że niby co. Mamy smarować węgiel? Zaciekawiony zacząłem drążyć temat aż w końcu dotarłem do źródła czyli do właściciela patentu. Okazało się że dobrze zrozumiałem zastosowanie tego specyfiku, rzeczywiście lejemy 250 gr. carbo smaru do podajnika prosto na węgiel lecz istota jego działania jest bardziej złożona. Carbo smar polany na węgiel pozostawia film na wszystkich ruchomych elementach podajnika przesmarowując je przez co wydłuża nam się czas do wymiany ślimaka w podajniku. Przy stosowaniu carbo smaru zauważalne jest wyciszenie odgłosów z podajnika co w przypadku pieca umiejscowionego za ścianą myślę że ma niebagatelne znaczenie. Dodatkowo wspomaga proces spalania węgla co zauważymy przy wyciąganiu popiołu z popielnika. Przejrzałem również wyniki badań carbo smaru gdzie wyraźnie widać zmniejszenie ilości wydalanego do atmosfery tlenku węgla i tlenku siarki.. Nie bez znaczenia jest oszczędność energii elektrycznej. W związku z tym iż opory transportu węgla są znacznie niższe, to i pobór prądu jest niższy średnio o ok. 30-40% . Z tym związana jest jeszcze jedna korzyść której nie można pominąć. Elementem wykonawczym w obwodzie zasilania silnika i wentylatora najczęściej jest przekaźnik elektromagnetyczny, który załączając silnik (obciążenie indukcyjne) w trybie dużego obciążenia zużywa swoje styki, a te często ulegają sklejeniu. Taka usterka zawsze skutkuje zatrzymaniem pracy kotła. Zastosowanie Carbosmaru pozwala tego uniknąć. Istotna korzyść wynikająca z zastosowania Carbosmaru to również zmniejszenie destrukcyjnych działań związków siarki, a zwłaszcza kwasów, na komorę spalania i podajnik. Ważne, aby przed każdym aplikowaniem smaru wstrząsnąć i dokładnie wymieszać zawartość pojemnika. Rozwarstwianie się składników nie jest wadą produktu. Carbosmar jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i dla osób mających z nim kontakt, o ile jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Aby uzyskać tak przyjazny dla środowiska produkt do składu Carbosmaru nie zostały wprowadzone żadne szkodliwe bądź trujące substancje w ilościach stanowiących zagrożenie. Śladowe ilości pigmentu (niebieski) służą tylko podkreśleniu, że Carbosmar nie jest produktem spożywczym.

 Czyli stosując carbo smar dbamy o ekologię, dbamy o przedłużenie żywotności naszego pieca oraz zaoszczędzimy na rachunkach elektrycznych ponieważ zmniejszy nam się opór przesuwania węgla. Więc po przeanalizowaniu tego wszystkiego nasuwa się pytanie CZY WARTO? Ja zabieram się do testowania carbo smaru na własnym piecu a spostrzeżeniami na pewno podzielę się.